Ευρεία νίκη εντός έδρας για την ομάδα της Στεφάνης με πρωταγωνιστή τον Καραμπίνη

Η Νίκη Στεφάνης παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με το πρώτο σκόρερ της , Α.Σιγιάννη, να απουσιάζει λόγω τραυματισμού - κάτι που προμήνυε πως...
δύσκολα θα έβρισκε το δρόμο προς τα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Τελικά με την έναρξη του αγώνα όλα αποδείχθηκαν άτοπες εικασίες καθώς ο Καραμπίνης αγωνιζόμενος σε θέση σέντερ φορ , με την απόδοση του αλλά και με τα δυο αποψινά προσωπικά του γκολ έφερε ως αποτέλεσμα να ξεχαστεί γρήγορα η απουσία του πρώτου σκόρερ της ομάδας Έτσι λοιπόν, η ομάδα του Τάκη Ντίνου προηγήθηκε πολύ γρήγορα καθώς ο Καραμπίνης απο πλεονεκτική θέση άνοιξε το σκορ. Όμως, πριν λήξει το α' ημίχρονο οι αντίπαλοι κατάφεραν να σκοράρουν και να οδηγήσουν ισόπαλες τις δυο ομάδες προς τα αποδυτήρια.

Στην επανάληψή οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί καθώς ένα ακόμη γκολ από τον Καραμπίνη , δυο από τον Νάση και άλλο ένα στις καθυστερήσεις από τον Κρούκη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 5 - 1. Έπειτα από αυτό το "εύκολο" απόγευμα όπως αποδείχθηκε τελικά , η Νίκη βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας.